Rozhled č.04

Skvělý tip pro vánoční dárek?

Značková elektronická cigareta!

 

 

Logickým pokračováním našeho miniseriálu o elektronických cigaretách v čase vánočních nákupů a vymýšlení dárků pro naše nejbližší, ale také v čase novoročních předsevzetí a slibů jsou otázky, které si jistě každý rok klade většina kuřáků i jejich nejbližších a které souvisí s jejich zlozvykem.

 

Kolik kuřáků už si prošlo následujícím novoročním slibem: „Od zítřka nekouřím ! Ale jak to při těch všech stresech každodenního života zvládnu? Mám na to, abych to dokázal?“ A kolik kuřáků nad svým zlozvykem dokázalo zvítězit? Podle neklesajícího obratu tabákových firem jich mnoho není. Spíše je mnohem více těch, kteří přestanou kouřit na pár týdnů, pak přijde stresové období a je po předsevzetí…

Pojďme tedy zjistit, jak to s těmi nekuřáckými předsevzetími vlastně je, jakou roli může hrát e-cigareta? Není asi povolanější osoby, které bychom se v tomto svátečním čase zeptali, než takové, která dokázala nejen přestat kouřit tabákové cigarety, ale která zároveň má každý den ve své pracovní náplni potkávat zákazníky, z nichž většina dokázala pomocí e-cigarety skoncovat s tabákovým zlozvykem, tedy pomáhá svým zákazníkům v tom, aby i oni začali šetřit své zdraví a peníze s elektronickou cigaretou. Mnozí z vás čtenářů e-kuřáků ji dobře znáte!

 

Tedy, oslovili jsme tu nejpovolanější, paní Hanku Čížkovou, vedoucí specializovaného obchodu s elektronickými cigaretami E-RAUCH ve Vídeňské ulici v Klatovech a zároveň partnerku spolumajitele této společnosti. E-RAUCH vlastní síť prodejen se značkovými elektronickými cigaretami a patří dnes mezi nemnoho velkých společností na našem trhu, prodávajících skutečně kvalitní e-cigarety a náplně a zároveň je i výhradním prodejcem značek JOYETECH a značkových náplní DEKANG, LIQUA a JOYETECH.

 

 

Předpokládám Hanko, že elektronickou cigaretu používáte v rámci své pracovní náplně, nebo je to něco víc?

V červnovém vydání jste se ptal na totéž mého partnera, takže ano, sdílíme stejnou zkušenost a elektronická cigareta nám skutečně pomohla zbavit se naší závislosti na tabáku a ještě dnes to po těch letech s tabákovou cigaretou považuji za malý zázrak. Takže rozhodně to není z nějaké pracovní povinnosti! E-cigareta mi chutná, a protože náplní máme v našich obchodech neuvěřitelné množství

různých příchutí, stále mohu zkoušet něco nového. Navíc, pokud každý den potkávám naše stálé zákazníky, kterým se podařilo totéž, co mě s partnerem, pak začnete o e-kouření uvažovat v širších souvislostech a uvědomíte si, že z dnešních metod a možností odvykání od tabákové závislosti je e-cigareta tou nejméně „bolestivou“ cestou a podotýkám, i jednou z nejméně nákladných!

 

 

Zkoušela jste i jiné způsoby odvykání kouření?

Ano, ten, který fungoval nejlépe byla moje těhotenství, jakmile ale kluci povyrostli, zlozvyk byl zpátky! Jenomže jaké byly před 5 lety možnosti? Sama si odpovím – žádné ! Alespoň ne takové, které by opravdu fungovaly! Je skutečně s podivem ,že naše zdravotnictví je ochotno podporovat byznys farmaceutických firems takovými pito­mostmi, jako nikotinové žvýkačky a náplasti a o e-cigaretách dokáží pouze prohlašovat, že nebyl stále prokazatelným způsobem dokončen výzkum případné škodlivosti na zdraví uživatele. Když se nad takovými prohlášeními zamyslíte, okamžitě vás napadne, kdo za nimi stojí a čí zájem je zde asi hájen. Na jedné straně stát ukládá tabákovým společnostem povinnost umísťovat na cigaretové krabičky va­rovné nápisy o bolestivé smrti každého kuřáka, na straně druhé se nezdráhá vybírat od stejných občanů každoročně téměř 50 miliard z daně za tabá­kové zboží do státního rozpočtu. Trochu schizofrenní situace...

 

Jací lidé jsou vaši nejčastější zákazníci a jaké zboží většinou nakupují?

Skladba našich zákazníků odpovídá běžné populaci – od lékaře po manuálně pracující a před vánoci nejčastěji chodí zákazníci, kteří nakupují někomu ze svých blízkých novou e-cigaretu, sadu náplní a podobně. Poslední dobou také stále více přibývá těch, kteří chtějí vyměnit tabákovou cigaretu za e-cigaretu hlavně kvůli finanční úspoře, která s e-cigaretou představuje měsíčně i několik tisícikorun. Zajímavé je i to, že dnes si zákazník dopředu zjistí, kolik ušetří a uvědomuje si i to, že pokud přišel k nám do E-RAUCHu, dostává kva­litní a značkové zboží. Dobrá polovina našich nových zákazníků přicházíb na doporučení svých známých, kteří už u nás dříve dobře nakoupili a jsou spokojení. Bez dlouhodobé spo­kojenosti našich stálých zákazníků by to jednoduše dnes bylo velmi obtížné. Různé krámky s e-cigaretami dnes ve větších i menších městech rostou jako houby po dešti, protože hodně lidí se domnívá, že nyní je ta doba, kdy lze na tomto zboží hodně vydělat, svézt se tak trochu na popularitě e-kouření, ovšem bez zákaznické základny a přístupu ke kvalitnímu zboží za dobré ceny to není jen tak, protože tyto ceny zboží se dnes sjednocují, stabilizuje se trh a  jediné, čím se dnes můžete bezpečně odlišit je klientský přístup, poradenství a podpora. Nelze tedy například dlouhodobě provozovat kamenný obchod, kde majitel postaví nekompetentní paní bez osobního vztahu k prodávanému zboží, vybaví ji základními informacemi a zbožím z asijské tržnice a domnívá se, že úspěch ho nemine. Takto to v dnešní době opravdu nelze.

 

Je něco, co byste chtěla vzkázat vašim zákazníkům i těm, kteří se teprve chystají se jimi stát?

Rozhodně bych doporučila případným zájemcům o elektronickou cigaretu, aby za své peníze vyžadovali kvalitu a záruku. To není bohužel v dnešní době samozřejmost. Zvláště nakupování přes různé anonymní e-shopy, kde prodejce

nemá ani jeden kamenný krám a v kontaktní adrese poštovní box a k tomu „super ceny“, tomuto zklamání bych se za

své peníze rozhodně vyhnula. Chtěla bych všechny čtenáře ujistit, že pokud přijdou do našich obchodů E-RAUCH, vždy jim poradíme tak, aby byli spokojení, protože to je to, o co nám jde především, aby se k nám rádi vraceli. A pokud budete jako kuřáci uvažovat o nějakém smysluplném vánočním dárku pro sebe nebo své blízké, určitě nás navštivte! Těžko si pro vás při dnešních cenách tabákových cigaret dokážu představit lepší a užitečnější dárek pod stromeček. Pokud elektronické cigaretě dáte šanci, uvidíte, že litovat rozhodně nebudete.