Rozhled č.03

Sušičtí mají už třetí měsíc svůj E-RAUCH !

 

Dnes je již všeobecně známé, že elektronická cigareta je oproti všem klasickým tabákovým výrobků nesporně zdravější a levnější variantou pro každého kuřáka, který se své závislosti na hořící cigaretě snaží dlouhodobě zbavit. Tentokrát jsme v rámci našeho pravidelného miniseriálu o e-kouření oslovili prodejkyni elektronických cigaret ze sušické provozovny společnosti E-RAUCH, paní Jiřinu Špaňovou, která pracuje jako prodavačka tohoto obchodu v sušickém OD TESCO.

 

Jak jste se paní Špaňová dostala k této práci ?

Prodávala jsem původně v potravinách, takže tohle bylo pro mne od začátku něco zcela nového a vlastně i dnes se pořád učím. Stále se zavádí do prodeje nové výrobky, nové příchutě e-liquidů a pro mne, jako vedoucí směny je hodně náročné i „papírování“, spojené s touto funkcí. Mojí velkou výhodou bylo především to, že sama elektronickou cigaretu používám již půl roku, takže hlavní „kvalifikační předpoklad“ mám vlastně splněný. Osobně se domnívám, že toto zboží nelze nabízet, pokud sami nevíte, jak funguje, chutná. Pokud tento osobní zážitek nemáte, těžko vám někdo ze zákazníků uvěří, že je  elektronická cigareta opravdu dokáže zbavit závislosti na cigaretě.

 

Jací zákazníci jsou vlastně sušičtí e-kuřáci ?

Ti nejlepší ! Většina místních e-kuřáků  před otevřením E-RAUCHu neměla žádnou podporu a lidé si své první e-cigarety nevalné kvality včetně neznačkových náplní objednávali přes internet, velmi si proto cení toho, že naše společnost se nebála otevřít specializovanou prodejnu i v poměrně malém městě, jakým je Sušice! Většina z nich sem chodí již pravidelně a samozřejmě každý den stavím několika novým e-kuřákům jejich první e-cigaretu a je skutečně radost všechny tyhle nové zákazníky při další návštěvě vidět spokojené a nebojím se říci – přímo šťastné, protože od nákupu u nás si nezapálili tabákovou cigaretu. No a pro mne osobně je to skutečně velmi hřejivý pocit, když potkávám takové lidi, kterým jsem dobře poradila a ze kterých se další návštěvou u nás stávají „moji zákazníci“! E-cigareta zafungovala a oni šetří zdraví i peníze. A že lidi dneska opravdu počítají každou ušetřenou korunu, tomu jistě věříte !

 

Ano, věřím, ale přeci jen – e-cigaretu si museli nejdříve koupit, utratit peníze …

Ano, peníze sice utratili, ale každý kuřák velmi dobře ví, kolik utratil za tabákové cigarety každý den, každý týden a umí si snadno spočítat, že při jeho původní spotřebě 20 cigaret za den ho dnes e-kouření stojí ty samé peníze, ale za týden ! A věřte tomu, že sušičtí  umí počítat stejně dobře, jako celá republika i celá západní Evropa.  E-kouření je stále na vzestupu a ještě dlouho bude !

 

Setkáváte se v Sušici s něčím specifickým, na co třeba Vaši kolegové v  obchodech E-RAUCH v Klatovech nebo v Plzni nejsou zvyklí ?

Možná potřebuji oproti našim ostatním obchodům trochu víc času k tomu, aby mi zákazník uvěřil, že e-cigareta opravdu funguje a že ho zbaví jeho cigaretové závislosti a finanční zátěže. Než sušický zákazník sáhne pro peněženku, je třeba, aby našel v sobě tu „odvahu“ k téhle investici, ale řekněte sám -  je tisícikoruna za prvotní nákup kvalitní e-cigarety včetně prvního e-liquidu skutečně tolik, když těch tisícikorun kuřák za měsíc vytáhne několik? A to i v případě kouření řezaného tabáku? A přesně tyhle počty je dobré si uvědomit a nebát se investovat. Koneckonců, je to přece ta nejlepší investice i do zákazníkova zdraví !

 

Co chcete vzkázat kuřákům, kteří s nákupem elektronické cigaretystále otálejí? Nevěří si, že to dokážou?

V první řadě bych ráda upozornila na to, že dnes existuje velké procento neoriginálních a neznačkových výrobků a to nejen na internetu, ale bohužel už i v kamenných prodejnách a zákazníci by si měli dát velký pozor na to, za co své peníze utrácí! Snadno se stane, že koupí pochybný zmetek, i když levný a hezky zabalený! V prodejnách E-RAUCH dostanou za své peníze vždy kvalitu se zárukou! To je můj první vzkaz! A samozřejmě vzkaz všem kuřákům tabákových cigaret - každý rozumný člověk ví, že kouření tabáku ho postupně zabíjí a píší to i na všech cigaretových krabičkách. Vím, kuřák to radši ani nečte! Ale až půjdete v sušickém TESCU nakoupit, zastavte se u nás v E-RAUCHu .  Sami uvidíte, že pokud to s e-cigaretou vydržíte alespoň týden, tabáková cigareta vám už nebude chutnat a za měsíc si na ni ani nevzpomenete! Věřte mi, že to je ta nejlepší investice, kterou jako kuřáci můžete udělat! U nás v E-RAUCHu vždy najdete radu, pomoc i oporu a těšíme se na vaši návštěvu!